Brněnská nábřeží

Čtvrtá neděle v září patří řekám, připadá na ni totiž Světový den řek. Řeky a voda v nich byly a jsou již mnoho tisíc let velmi důležité pro lidskou činnost i člověka jako takového. Vždyť i první osídlení byla právě v oblasti řek. Pojďme si tedy připomenout, jak významnou roli v našem životě řeky hrají, a to hlavně v návaznosti na město Brno. Jak se budou proměňovat nábřeží brněnských řek a co zde všechno zažijeme?

Brno se snaží řekám vdechnout nový a doufejme po všech směrech lepší život. Příkladem nám může být proměna nábřeží Svratky, která bude probíhat ještě několik let a má za cíl vrátit Svratce její přirozenější charakter. Díky těmto změnám vznikne na nábřeží mnoho nových odpočinkových míst i cyklostezky.

S řekami je také spojen jeden z našich dotačních programů. Nábřežít! má vrátit lidi zpět ke břehům řek, u nás v Brně konkrétně k řekám Svratce, Svitavě a Ponávce. O dotaci na akce konané na nábřeží těchto řek mohou lidé žádat od 15. září. Na každou žádost mohou získat až 25 000 Kč!

Naši partneři

priprav-brno vut-brno svaz-zakladani-a-udrzby-zelene nadace-partnerstvi sfzp