Brno, věda, zábava

Brno je plné vědy, a co víc, s vědou i vědci rozhodně není nuda! Od pátku 8. září do neděle 10. září 2023 v areálu BVV, pavilon A1 – kdykoli od 9 do 18 hodin – se nechte vtáhnout do atraktivního světa vědy, techniky i historie.

Více než čtyři desítky vědecko-technických institucí, populárně-vzdělávacích organizací, akademických ústavů, vysokých škol i soukromých společností si pro všechny návštěvníky připravily interaktivní ukázky toho, čemu se právě teď věnují, nebo co už dokázaly. Každý tak na vlastní kůži může zažít, že věda není jen suchá teorie, ale velmi často praktická, užitečná a zábavná věc.

Vždyť to, že neumíráme na banální nemoci, že cestujeme z jednoho kontinentu na druhý, že téměř prorůstáme počítači, máme k dispozici světlo ve dne i v noci, máme co jíst a pít, žijeme dvakrát déle než naši předci… to všechno je výsledkem usilovné práce mnoha a mnoha generací zvídavých lidí.

Věda, která hýbe Brnem – a mnohdy i zbytkem světa – skutečně umí být okouzlující, uhrančivá, zábavná i překvapivá. Stejně jako lidé, kteří se jí s nadšením věnují. Na Festivalu vědy budou bláznit nejen „tradiční“ vědci – chemici, matematici nebo geologové. Letos poprvé své přístroje ukážou také firmy vyrábějící elektronové mikroskopy. Jak se předpovídá počasí zase vysvětlí odborníci z Českého hydrometeorologického ústavu. Na Festivalu vědy totiž není téměř nic nemožného. Na rozmístění jednotlivých stánků se můžete podívat na mapce. Celý program si poté můžete prohlédnout na stránkách festivalu. Vstupné na akci je zdarma!

 

Naši partneři

priprav-brno vut-brno svaz-zakladani-a-udrzby-zelene nadace-partnerstvi sfzp