DEN ZEMĚ: HMYZENÍ: LETOS TROCHU NETRADIČNĚ

Jak moc je vážné, že z přírody mizí hmyz, a proč by nás to mělo zajímat? I přes nepříznivou epidemiologickou situaci se můžete těšit na oslavu Dne Země, i když trochu jinou, než na jakou jste byli zvyklí – Lipka a další organizace právě teď připravují vědomostmi nabitou online hru v přírodě a také zábavné hmyzí aktivity pro rodiče s dětmi! Zpestřit si jarní víkendy můžete na několika stezkách s hmyzí tematikou.

VENKOVNÍ ONLINE HRA

Místo tradiční slavnosti 22. dubna letos spouštíme venkovní online hru – vlastně dvě. Menší děti se můžou těšit na Dobrodružství v říši hmyzu, na starší detektivy čeká rozlousknutí případu ztraceného čmeláka Hledá se bombus. Čeká vás hravé i poučné dobrodružství ze světa pod stébly trávy, které si užijí nejen děti, ale i rodiče.

Kde: Na Kraví hoře v Brně

Kdy: od 22. dubna

S sebou: chytrý telefon s datovým připojením

DOPROVODNÉ STEZKY

Současně poběží několik dalších samostatných stezek s hmyzí tematikou, které nachystala pracoviště Lipky a další organizace. Kompletní program najdete na webu Dne Země.

VIDEOSOUTĚŽ TAJEMNÉ SVĚTY

Tvůrčí duše se mohou zapojit do videosoutěže. Úkolem je vyrobit sebe sama v hmyzí velikosti, vzít mobil a natočit se sebou video objeveného netradičního pohledu či tajemného koutu přírody kolem sebe. Více najdete na webu.

Pozvěte i vaše přátele a známé. Věříme, že si oslavy v novém formátu užijeme i přes nepřízeň pandemické situace.

 

Veškeré informace naleznete na stránce https://www.lipka.cz/denzeme

 

Zdroj: lipka.cz

 

 

 

 

Naši partneři

priprav-brno vut-brno svaz-zakladani-a-udrzby-zelene nadace-partnerstvi sfzp