Envirofest za humny

Envirofest? Akce propojující festival hudby s environmentálními tématy. Ano, lze si zajít na fesťák a zároveň se dozvědět novinky z oblasti životního prostředí. Přednášky, workshopy, diskusní panely, to vše a mnohem více vás čeká od 8. do 10. září 2023 na hradě v Dolních Kounicích.

Jelikož se jedná o ekologický festival, nejvhodnější dopravní prostředek, kterým se na akci můžete dopravit, je vlak, který odjíždí z brněnského hlavního nádraží. Pokud se rozhodnete jet autem, zkuste ho zaplnit až po strop!

Zahájení festivalu proběhne v pátek 8. 9. 2023 v 15 hodin. Již ten den se můžete těšit například na přednášku Udržitelné Česko od Lucie Sršňové z Ministerstva životního prostředí.

V sobotu se dozvíte, že každá kapka vody se počítá. Zahrajete si Pozor, povodeň! Simulační hra vás přenese do zastupitelských kanceláří, odkud budete bojovat s blížící se velkou vodou. Od 12 hodin se poté dozvíte něco o vývoji v zemědělství, když vám společnost Future Farming představí své nové technologie a moderní zemědělství budoucnosti. Tato zodpovědná brněnská firma je od roku 2020 součástí Memoranda o dlouhodobé spolupráci na závazku statutárního města Brna k adaptaci na klimatické změny.

V neděli se poté můžete dozvědět něco o tzv. zero waste a jaké jsou možnosti, pokud se pro tuto cestu rozhodnete.

 

 

Naši partneři

priprav-brno vut-brno svaz-zakladani-a-udrzby-zelene nadace-partnerstvi sfzp