Ještě nelze použít lyže, běžky? No tak choďte do školy pěšky!

I v letošním roce se konala na podzim celorepubliková akce „Pěšky městem“. V jejím rámci se zapojilo celkem 439 mateřských, základních a středních škol s téměř 4000 třídami.

Cílem této akce je snížit počet aut v místech školských zařízení v nejexponovanější době. Díky drobným odměnám pro zapojené žáky je motivace ještě větší. Autoři projektu tak doufají, že se do budoucna změní dopravní chování rodičů, kteří své děti do školy přiváží. U škol, které se zapojují opakovaně, je pozorován trend trvalého poklesu dopravování dětí do škol auty.

Jedna ze čtyř brněnských zapojených škol, konkrétně ZŠ Masarova 1.C, vyhrála první místo v kategorii I. stupeň. Mezi krajské přeborníky se dostaly dvě brněnské školy, které skončily na 1. a 2. místě. Jednalo se o školy ZŠ Masarova, 1.C a ZŠ Bosonožská, 5.A.

Jelikož má projekt mezi dětmi i učiteli velký úspěch a počet zapojených škol každoročně roste, organizátoři se již těší na další ročník, který se uskuteční na podzim roku 2024. Tak choďte i vy více pěšky, pomůže to nejen vašemu zdraví a kondici, ale i naší planetě.

 

Foto: peskydoskoly.cz

Naši partneři

priprav-brno vut-brno svaz-zakladani-a-udrzby-zelene nadace-partnerstvi sfzp