KAM S NÍM? TO JE OČ TU BĚŽÍ

Odpověď na nerudovskou otázku nám nově nabízí aplikace „Kam s ním“ brněnského spolku Ukliďme Česko. Díky ní se dozvíme, jak se zbavit problematického odpadu v domácnosti. Jak to celé začalo a co vše aplikace nabízí?

„Před šesti roky jsme proto založili s kolegy tradici dobrovolnických úklidů pod názvem Ukliďme Česko, která se stala fenoménem s více než 150 000 zapojených dobrovolníků v loňském roce. Naším cílem však není donekonečna uklízet nepořádek po jiných. Z toho důvodu jsme vyvinuli aplikaci „Kam s ním“, pro ty, kteří by snad i dnes, v době sběrných středisek a všudypřítomných kontejnerů na tříděný odpad nevěděli…“, říká autor projektu Miroslav Kubásek.

Aplikace poradí, kde můžete legálně a v drtivé většině i bezplatně odevzdat jak vytříděný odpad z domácnosti, tak například prošlé léky, pneumatiky, vysloužilé elekto, baterie, světelné zdroje, velkoobjemový odpad, nebo třeba i odpady nebezpečné. A nejen to. Obsahuje i provozní doby sběrných středisek či míst zpětného odběru, včetně možnosti navigace na tato místa. „Tam, kde jsou k dispozici data o kontejnerových stáních na tříděný odpad, například v Praze, či Brně, lze tato místa jednoduše vyhledat a zabrazit v mapě, která obsahuje celkem přes 45 000 odběrných míst a další budou průběžně přibývat“, dodává Kubásek.

Jedině mlíkařka může pomoci? To platilo za dob Jana Nerudy v 19. století. Nyní je zde pro vás aplikace, kterou naleznete na www.kamsnim.cz

Kontakt pro další informace:

Radek Janoušek
Spolek Ukliďme Česko
radek@uklidmecesko.cz
777 176 675

Naši partneři

priprav-brno vut-brno svaz-zakladani-a-udrzby-zelene nadace-partnerstvi sfzp