KLIMA JE PŘÍLEŽITOST

Obavy ze změny klimatu stačit nebudou. Pojďme se raději pustit do nápravy. Takto začíná nová kniha Klima je příležitost. Jsou v ní shrnuta nejdůležitější fakta a nabízí možná a dosažitelná řešení klimatické změny. V textu se setkáme s kapitolami týkajícími se dopravy, jídla, průmyslu, ochrany přírody… První část je věnovaná oblasti „Co musíme udělat společně“. Ve druhé se poté autor zaměřuje na to, co může zvládnout každý z nás.

Závěr knihy Vždycky to má cenu… poukazuje na fakt, že mnoho lidí ztrácí motivaci ještě před tím, než se k nějakému kroku, který by mohl planetě pomoci, vůbec přiměje. Protože věta „Co já sám zmůžu proti zbytku světa?“ je jedna z nejčastějších, kterou lidé vysvětlují, proč se nesnaží něco změnit.

Na knihu bude v říjnu 2023 navazovat i online kurz, který bude určen primárně pro lidi, pracující s žáky a mladými lidmi. Právě ty totiž čeká budoucnost, kterou je třeba změnit. Kantorům kurz pomůže mluvit a učit o změně klimatu nejen jako o krizi, ale také jako o příležitosti. Více informací o knize naleznete na stránkách Klima je příležitost.

Naši partneři

priprav-brno vut-brno svaz-zakladani-a-udrzby-zelene nadace-partnerstvi sfzp