MUNI NAPLŇUJE MEMORANDUM, NAKOUPILA ZELENOU ELEKTŘINU

Masarykova univerzita udělala další krok k naplňování cílů Memoranda o dlouhodobé spolupráci na závazku statutárního města Brna k adaptaci na klimatické změny, spočívající ve snižování emisí oxidu uhličitého na území města Brna. Rektor Masarykovy univerzity Martin Bareš podepsal memorandum s městem v únoru tohoto roku.

Univerzita nakoupila na Českomoravské komoditní burze Kladno zelenou elektřinu, tedy elektřinu s certifikátem zaručujícím, že dodávky odpovídají množství elektřiny vyrobené z obnovitelných zdrojů. Současně se univerzitě podaří za energii nakoupenou na příští rok meziročně ušetřit více než devět milionů korun. Vedoucí provozního odboru Rektorátu Masarykovy univerzity Tomáš Říha, který má celou věc na starosti, uvedl, že se chce univerzita chovat odpovědně k životnímu prostředí, a proto nákup elektřiny podmínila povinností dodavatele dodat elektřinu se zárukou původu z obnovitelných zdrojů a zajistit doklad, který to prokazuje. Masarykova univerzita tak udělala další krok k naplňování cílů memoranda. „Připojení se k memorandu je pro nás přirozeným krokem. Ochranu životního prostředí a zajištění udržitelného rozvoje vnímáme na Masarykově univerzitě jako jednoznačnou prioritu. Dlouhodobě se těmto tématům také věnuje řada našich špičkových vědeckých pracovišť“, uvedl při této příležitosti rektor Martin Bareš.

„Při stavbě nových pavilonů Univerzitního kampusu Bohunice a rekonstrukcích historických areálů v centru dbáme vždy na snížení či nízkou hodnotu energetické náročnosti. Na vybraných budovách máme zelené střechy a zadržujeme dešťovou vodu. Třídění odpadu, recyklace a snižování spotřeby papíru pomocí elektronizace se již stalo samozřejmostí a pořád pokračuje“, uvedla kvestorka Masarykovy univerzity Marta Valešová. Celý článek si můžete přečíst zde.

 

 

Naši partneři

priprav-brno vut-brno svaz-zakladani-a-udrzby-zelene nadace-partnerstvi sfzp