(Ne)obnovitelný zdroj

Léto, sluníčko, prázdniny, ale také sucho, vlny veder a časté požáry. To jsou slova, která nyní čím dál častěji spojujeme s obdobím léta v našich zeměpisných šířkách. Kvůli klimatické změně dochází k oteplování a tím i ke zvyšování extrémů, které přicházejí častěji a s větší intenzitou.

Voda je jedním ze základních kamenů lidského života. Jenže věděli jste, že každý třetí člověk na světě nemá přístup k nezávadné pitné vodě? Proto je téma dostupné pitné vody a hygieny jedním z hlavních cílů udržitelného rozvoje OSN.

Zajímá vás, kolik pitné vody spotřebujete ve vaší domácnosti? Na co všechno ji během dne využíváte? Navštivte venkovní expozici ve VIDA! science centru a za pomoci chytrého telefonu se tyto informace dozvíte. Pro děti je připraveno šest stanovišť s tematickými úkoly. Nudit se nebudou ani dospěláci, kteří si mohou porovnat svou denní spotřebu vody s ostatními Čechy nebo celým světem.

Myslete na to, že je třeba s vodou šetřit, a tak když si třeba čistíte zuby, vypněte vodu a nenechte ji zbytečně odtéct do odpadu. Protože každá kapka se počítá!

Naši partneři

priprav-brno vut-brno svaz-zakladani-a-udrzby-zelene nadace-partnerstvi sfzp