PŘIJĎTE NA BRNĚNSKÝ FESTIVAL ARCHITEKTURY – UŽ VE STŘEDU 23.6.

Odborné přednášky stavebních inženýrů, podepsání memoranda a otevření naučné stezky pro malé i velké návštěvníky. Čtvrtá červnová středa bude v Brně patřit zahájení Festivalu architektury 2021, který se letos věnuje aktuálnímu tématu „Když stavby spolupracují s přírodou“.

Interaktivní stezka pro děti i dospělé

Proč je vhodné získat elektřinu ze sluníčka a ne z uhlí? A proč je v Brně v létě větší teplo než na vesnici? Nejen rodiny se zvídavými dětmi budou moci od června do září navštívit naučnou stezku, jež odpoví na jejich četné otázky a provede je architekturou města.

Interaktivní cesta s informačními panely se veřejnosti otevře ve středu 23. června. Umístěna bude v areálu Riviéry Brno a návštěvníkům Festivalu architektury představí taje moderního stavebnictví souznějícího s přírodou. Prostřednictvím modelu domku se zelenou střechou se zájemci například dozví, na jakém principu funguje ochlazování města. Pro malé zvědavce bude k vyzkoušení nachystaná také zastřešená skluzavka.

U garáže domku se pak zastaví ti, kteří se chtějí dozvědět o výhodách vozů poháněných na elektřinu. Vystavený dřevěný elektromobil s maketou dobíjecí stanice připomene, jak může každý z nás ovlivnit kvalitu ovzduší, která je nezbytně důležitou součástí našeho zdraví.

Open-air konference i podepsání memoranda

Cestu tvořenou devíti interaktivními herními prvky a sedmi ilustrovanými tabulemi navštíví po dobu čtyř měsíců přes padesát tisíc lidí. Ve středu 23. června započne společně s otevřením naučné stezky také doprovodný program Festivalu architektury, který se uskutečňuje za podpory města Brna na brněnské riviéře. „Stavebníci, projektanti a architekti se mohou v tento den registrovat na odborné přednášky, které jsou věnované spolupráci staveb, přírody a města,“ popsala koordinátorka projektu Tereza Sigmundová.

Odborná část programu se zaměří na open-air konference o stavebních materiálech a udržitelnosti v architektuře. Na své si ale přijdou také lidé zajímající se o moderní technologie, které dnes umožňují například i predikaci klimatických proměn stavebních lokací. „O vzniku tepelných ostrovů, benefitech vegetačních konstrukcí a rozvoji infrastruktury klimaticky odolného města budou v rámci odborných přednášek hovořit přední čeští stavební inženýři,“ řekla Sigmundová.

Programem, který oficiálně započne v 10:30, bude provázet moderátor Vladimír Kořen. Celodenní akci pak symbolicky uzavře podepsání Memoranda o pomoci městu se snižováním emisí na území Brna. Vstupenky na Festival architektury mohou zájemci zakoupit online.

Více se dozvíte na https://festival-architektury.cz/

Naši partneři

priprav-brno vut-brno svaz-zakladani-a-udrzby-zelene nadace-partnerstvi sfzp