Přijít, nepřijít či oblečená, neoblečená?

Odpověď je určitě přijít! A jestli s oblečením nebo bez, to už necháme na Vás, protože holky z Ikony Vintage to za vás hravě vyřeší!

Zveme vás na podzimní popup, který se uskuteční v sobotu 9. září v kavárně Trojka na Dominikánské ulici. Máte rádi nakupování a styl, ale zároveň se vám nelíbí chovat se konzumně? Nyní máte možnost nakoupit si kousky jako nové, jelikož holky z Ikony Vintage přešívají oblečení a dělají z něj nové trendy skvosty.

Projekt IKONY vznikl jako odpověď na stále se zrychlující trend fast fashion, který svojí masovou výrobou ničí životní prostředí, nechává svoje zaměstnance pracovat v podmínkách zásadně porušujících lidská práva a zahlcuje nás nekvalitním oblečením. Velká část oblečení je doslova na jedno použití.

Zpravodaj Evropského parlamentu uvádí, že nejméně 10% celosvětových emisí skleníkových plynů (což je více než vyprodukuje veškerá letecká a lodní doprava dohromady) vzniká při výrobě oblečení. Jen v EU se pak ročně vyprodukuje 5,8 milionů tun textilních odpadů (často nerozložitelné materiály), které končí na skládkách v Africe a Asii. Velkou roli hraje i obrovská spotřeba vody, jen v roce 2015 bylo využito 79 miliard metrů krychlových pouze pro textilní výrobu.

Pro představu, na výrobu jednoho trička připadne v průměru 2700 l vody, stejné množství by člověku na pití vystačilo na 2,5 roku.

Ikony vintage se snaží již vyrobené oblečení využít na maximum. Nacházejí výběrové kousky a prodávají je jako secon hand zboží, část samy přešívají a snaží se tak lidem dát možnost alternativy vůči fast fashion.

Více podrobností můžete nalézt na FB akce.

Naši partneři

priprav-brno vut-brno svaz-zakladani-a-udrzby-zelene nadace-partnerstvi sfzp