VÁŽNĚ NEVÁŽNĚ O KLIMATICKÉ KRIZI

Brněnské Hadivadlo uchopilo aktuální téma klimatických změn a pomocí názorových střetů několika generací jej znázorňuje ve hře „NAŠI – STUDIE ROZHOVORU O KLIMATICKÉ KRIZI“. Přijďte se podívat na představení, které naznačuje, že ani hysterie, ani však pasivita není tou správnou cestou.

Rodina. Neděle. Diskuze po obědě. Tři generace. Matka (otec chybí) – bývalá disidentka, od mládí ochránkyně přírody, dcera s manželem – pracující v rodinné firmě na instalaci solárních panelů – a mladší dcera – účastnice klimatických protestů (byla párkrát u psychologa).

Linie boje vedená uvnitř environmentálního diskurzu. Rozhovory v rodinách jako dnešní bojové pole klimatické krize. Čaj? Katalogy mediálních předobrazů. Vnější svět v našich intimních prostředích. (Dá se vnitřní a vnější oddělovat?) Jak být účinným subjektem změny? Co je hysterická reakce a kdo hranice „zdravé“ reakce určuje? Dá se vůbec uskutečnit změna ve společnosti „kultivovaně“? Není každý protest v perspektivě každodennosti nemocí?

Více o představení, termínech a obsazení se dočtete přímo na stránkách divadla: https://www.hadivadlo.cz/hra/nasi-studie-rozhovoru-o-klimaticke-krizi/

 

Naši partneři

priprav-brno vut-brno svaz-zakladani-a-udrzby-zelene nadace-partnerstvi sfzp