Věděli jste, že, …?

Rostliny jsou jednou z nejdůležitějších součástí života na zemi. Díky nim můžeme zhluboka dýchat tak potřebný kyslík. Věděli jste ale, že kromě toho, že vytváří kyslík a jsou na pohled krásné, vám mohou pomoci i jinak?

Pokud přemýšlíte, jestli si domů či do kanceláře pořídit nějakou rostlinu, následující fakta vám pomohou se rozhodnout! Díky přítomnosti rostlin ve vašem okolí může v letních měsících dojít ke snížení teploty v místnosti i o několik stupňů Celsia, díky tzv. transpiraci, kdy se z listů rostliny vypařuje voda a dochází tak k ochlazování okolního vzduchu. Navíc budete také produktivnější, jelikož rostliny vytvářející kyslík pomohou vašemu mozku se mnohem více okysličovat.

Stále váháte? Zastavte se na akci Plantcon 2023 v KUMSTU, která se uskuteční 16. – 17.6. 2023. Konferenci o pokojových kvítkách pro profíky i nadšence. V PÁ vás čekají workshopy, přednášky a panelové diskuze o kvítkách. Večer párty v civilu nebo v převleku za oblíbené kvítko na dvorku KUMSTU uprostřed rostlin. V SO kvítkový bazar, market s raritními pokojovkami a doplňky k pěstování a další workshopy. Vstupenky na workshopy a přednášky můžete zakoupit v předstihu zde.

Naši partneři

priprav-brno vut-brno svaz-zakladani-a-udrzby-zelene nadace-partnerstvi sfzp