Bramat v Brně-Kohoutovicích

Jak se chovat více šetrně k životnímu prostředí? Příkladem může být nákup potravin od lokálních producentů. Díky malé vzdálenosti dochází k obrovským úsporám CO2, které je nutné vynaložit na přepravu a uchovávání potravin. 
Číst dále 24. ledna 2023, Aktuality

O VČELÁCH A LIDECH

Díky participativnímu rozpočtu Dáme na vás se v roce 2022 spustil projekt Včely do Brna. Cílem projektu je zvýšit povědomí o chovu včel, jejich přínosu pro krajinu, ale také rozmístění včelích úlů po městě. 
Číst dále 19. ledna 2023, Aktuality

VÝSTAVA K TÉMATU KLIMATICKÉ ZMĚNY

Od 10. ledna si můžete prohlédnout výstavu na téma „Klimatická změna a zemědělství pohledem místních aktérů v Jihomoravském kraji“. Výstava je veřejnosti přístupná v úředních hodinách Krajského úřadu ve foyer na adrese Žerotínovo náměstí 449.
Číst dále 15. ledna 2023, Aktuality

PTAČÍ HODINKA SE BLÍŽÍ

I vy se můžete zapojit do zimního sčítání ptáků s Českou společností ornitologickou. V termínu 6. – 8. ledna sčítejte kdekoliv po České republice ptáky, které uvidíte. Díky každoročnímu sčítání jsou získávány cenné údaje o našich přezimujících ptácích a jejich stavech.
Číst dále 05. ledna 2023, Aktuality

DOTAČNÍ PROGRAM „ZELEŇ STŘECHÁM“ A „NACHYTEJ DEŠŤOVKU“ STARTUJÍ JIŽ OD 1. 2.

Od 1. února se opět otevírají dva oblíbené dotační programy. Žádost se podává stejně jako poslední tři roky výhradně elektronicky. Více podrobností o dotačních programech naleznete v příspěvcích: Zeleň střechám: výše dotace se pohybuje 700 – 1400 Kč na metr čtvereční střechy v závislosti na zařazení do kategorie žádost lze podat od 1.2. do 31.10. […]
Číst dále 02. ledna 2023, Aktuality

Ne, raději salát!

Chystáte se s dětmi mezi svátky k rybníku, přehradě, řece nakrmit labutě či kachny? A víte jak se to dělá správně? Nesprávnou volbou krmiva můžete vodnímu ptákovi vážně ublížit. Přečtětesi, co vodním ptákům neublíží a zároveň si pochutnají?
Číst dále 24. prosince 2022, Aktuality

DOTACE NA “ŠALINKARTU” PRO ROK 2023

Město Brno pokračuje v poskytování dotace na roční elektronickou šalinkartu. Dotace je poskytována od roku 2017 a každoročně této podpory využije přes 30 tisíc obyvatel města. Dotace se poskytuje na zakoupení elektronické základní nepřenosné roční předplatní jízdenky MHD, která musí vždy obsahovat zóny 100 a 101, případně další navazující zóny dle platného tarifu Dopravního podniku města Brna, […]
Číst dále 19. prosince 2022, Aktuality

Soutěž Alej roku

Tisíce kilometrů našich silnic, polních cest či ulic jsou od nepaměti lemovány alejemi. Obdivujeme je a ceníme si jejich mnohaleté historie. Zapojte se do hlasování o nejkrásnější alej a stromořadí. Nejedná se pouze o staré aleje, hlasovat můžete i pro nové, mladé aleje, které mají svůj rozkvět ještě před sebou.
Číst dále 19. prosince 2022, Aktuality

Dárky z Brna které potěší

Naše kolekce #PřipravBrno je nejen krásná a chutná, ale také ekologická a pomáhá. Výrobky pochází od lokálních výrobců a jejich zakoupením přispějete na projekty Veřejné zeleně města Brna. Uděláte radost nejen sobě nebo svým blízkým, ale i všem lidem, kteří ve městě Brně žijí a chtějí kolem sebe mít lepší životní prostředí. Konkrétní částku, kterou […]
Číst dále 14. prosince 2022, Aktuality

Naši partneři

priprav-brno vut-brno svaz-zakladani-a-udrzby-zelene nadace-partnerstvi sfzp