Slavnosti Svitavy

Zábavné odpoledne pro malé i velké, to jsou Slavnosti Svitavy. Přijďte se v neděli 26. 6. od 15 hodin podívat do Zahrady U Sosny v Brně-Maloměřicích.
Číst dále 24. června 2022, Aktuality

Ekofilmy v ZOO Brno

Přijďte se podívat do brněnské ZOO na promítání ekofilmů týkajících se života nejen šelem.  Aktuálně se můžete těšit na film Bílí vlci – přízraky Arktidy nebo Medvědi z Kamčatky.
Číst dále 20. června 2022, Aktuality

Objevte stoletou zahradu

Brno letos slaví 200 let od narození významného genetika, vědce ale i duchovního Johanna Gregora Mendela. Své jubileum, i když o 100 let mladší, slaví i botanická zahrada MUNI.  Přijďte v pátek 15. července na prohlídku zahrady spojené s aktivitami nebo se projděte v historických sklenících.
Číst dále 13. června 2022, Aktuality

Víkend otevřených zahrad

Přijďte se podívat do otevřených zahrad. Ve dnech 10. – 12. června nás čeká každoroční akce Den otevřených zahrad. Můžete navštívit zahradu u environmentálního vzdělávacího zařízení Lipka, Městskou zahradu v Komíně nebo zajít do Otevřené zahrady Nadace Partnerství.
Číst dále 10. června 2022, Aktuality

Klima startup – adaptace a krajina

Pojďte hledat cesty, jak na akcích zmírňovat dopady klimatické změny na krajinu a dál se v tomto tématu vzdělávat! Dozvíte se, čemu krajina čelí vzhledem k dopadům klimatické změny a jaké jsou způsoby, jak ji na tyto dopady přizpůsobit. Společně se zaměříme na to, jak můžeme zapojit dobrovolníky a veřejnost do realizace adaptací v krajině a budeme mít možnost diskutovat s lidmi, kteří se […]
Číst dále 01. června 2022, Aktuality

Park Černovická pískovna zná svého architekta!

Spojení parkové a přírodní části, místa pro lidi i pro přírodu. Takový přístup zvolil vítězný tým krajinářského architekta Radka Prokeše. V příštích letech začne podle jejich soutěžního návrhu vznikat první etapa nového parku v lokalitě Černovické pískovny. Odborná porota jej vybrala na konci dubna. Všechny návrhy organizované urbanisticko-krajinářské soutěže budou vystaveny od poloviny června v […]
Číst dále 27. května 2022, Aktuality

OPEN HOUSE BRNO

Přijďte se podívat na festival OPEN HOUSE BRNO o víkendu 28. – 29. května 2022. Můžete nahlédnout do historie a prohlédnout si mnoho objektů jindy nepřístupných nebo si zajít na interaktivní workshopy. V AREAL Slatina- Green Buildings můžete vidět, jak lze skloubit špičkové technologie a zároveň šetřit životní prostředí díky nízkoenergetickým budovám.
Číst dále 25. května 2022, Aktuality

Přednášky v sadu o Zelené dohodě

I v roce 2022 bychom Vás rády pozvali na čtyři přednášky u sadu na ulici Turgeněvova. Přednášky budou probíhat v červnu, září a říjnu, vždy v odpoledních hodinách pro širokou veřejnost. V plánu jsou také workshopy pro děti z černovické základní školy. Všechny přednášky jsou zdarma, projekt se uskutečňuje za finanční podpory statutárního města Brna.
Číst dále 24. května 2022, Aktuality

Naši partneři

priprav-brno vut-brno svaz-zakladani-a-udrzby-zelene nadace-partnerstvi sfzp