První 100% elektrický popelářský vůz v ČR

První nákladní automobil pro svoz odpadu, který je plně na elektrický pohon, máme k vidění v Brně. Má za sebou první měsíc v ostrém provozu. Jde o Volvo FE Electric, patří městské společnosti SAKO Brno a do brněnských ulic poprvé vyjel 16. srpna 2022. Jeho předností je extrémně tichý chod, nízké provozní náklady, nulová závislost […]
Číst dále 27. září 2022, Nezařazené

48. ročník EKOFILMU

V říjnu se můžete těšit na již 48. ročník EKOFILMu. Filmové projekce, workshopy a besedy s environmentalisty i filmovými tvůrci, to všechno a mnohem více nabídne festival během 12. – 15. října 2022 v Univerzitním kině Scala, v Sále společenského centra ÚMČ Brna-střed i v EKODÓMu na náměstí Svobody.
Číst dále 22. září 2022, Aktuality

Přednášky o Zelené dohodě

Můžete se těšit na pokračování z cyklu přednášky o Zelené dohodě. Ve čtvrtek 22. 9. 2022 je nachystána přednáška na téma: zdravé potraviny. Přednáška začíná v 17:00 a je zdarma. Přednáška „Zdravé potraviny v nákupním košíku“ proběhne v prostorách zahrady Sociálního domu na ulici Charbulova 86.
Číst dále 19. září 2022, Aktuality

STARTUJÍ DOTAČNÍ PROGRAMY!

Od dnešního dne opět startují dotační programy na obnovu vnitrobloků s názvem Vnitroblok!, oživení břehů brněnských řek Svratky, Svitavy a Ponávky s názvem Nábřežít! a program Ekologické výchovy.
Číst dále 15. září 2022, Nezařazené

V týdnu do kroužku, o víkendu na výpravu

Kroužky na nový školní rok jsou tady! V přírodních zahradách Lipky v Brně se vyřádí malí přírodovědci, zdatní kuchtíci, zvědaví objevitelé, zapálení  kutilové i milovníci zvěře divoké, domácí a terarijní. A nechybí ani kroužky zdarma či pro dospělé.
Číst dále 08. září 2022, Aktuality

TÝDEN BEZ ODPADU 2022

Mezinárodní událost, jejímž cílem je inspirovat k předcházení vzniku odpadu a udržitelnějšímu životnímu stylu. To je Týden bez odpadu, který běží od 5. do 11. září 2022.
Číst dále 05. září 2022, Nezařazené

#JezdiMHD, vyplatí se to!

Dopravní podnik města Brna spouští novou kampaň #JezdiMHD. Čísla totiž mluví jasně. Průměrný cestující denně brněnskou MHD najede 13 kilometrů. Cena jízdného v MHD je 13 Kč/den, u osobního automobilu je to poté 36,40 Kč/den.
Číst dále 01. září 2022, Nezařazené

Teplárny Brno podporují elektromobilitu ve městě Brně

Elektromobilita a to, kde a jak si lze či půjde auto dobít je nyní velké téma. Teplárny Brno si dali za cíl nelehký úkol. Chtějí vybudovat síť veřejných dobíjecích stanic, aby si svoje elektromobily mohli dobíjet i ti, kteří k tomu nemají podmínky doma ani ve firmě a o pořízení elektromobilu tak ani neuvažovali.
Číst dále 27. srpna 2022, Aktuality

Slavnosti Svitavy

Dne 28. srpna se můžete opět těšit na příjemné posezení v Zahradě U Sovy. Od 15 hodin proběhne zahájení programu. V 15:30 se můžete těšit na soutěže a kvízy pro děti. Pro náročnější bude možnost si něco malého vyrobit v dílničkách. Od 18 hodin poté zahraje kapela Hudlaři. Vstupné na akci je dospělí 50 Kč, […]
Číst dále 22. srpna 2022, Aktuality

Naši partneři

priprav-brno vut-brno svaz-zakladani-a-udrzby-zelene nadace-partnerstvi sfzp