CHYTRÁ ČTVRŤ ŠPITÁLKA

Zelený kabinet MA21 nabízí dne 12. dubna od 17:00 přednášku na téma koncepce rozvoje chytré čtvrti v Brně. Manažer projektu Lukáš Grůza z Odboru strategického rozvoje a spolupráce Magistrátu města Brna představí, v čem mohou a nemusí spočívat inovace ve výstavbě a rozvoji města.

Brno plánuje výstavbu chytré čtvrti Špitálka, která vznikne za pomoci moderních technologií a inovativních přístupů. Architektonické studio A8000 a město vytvořily koncept rozvoje, jehož cílem je proměnit západní část 2,5hektarového území brněnské teplárny v živou, moderní a chytrou městskou čtvrť.

Revitalizace má přitom zachovat její unikátní strukturu a genius loci. Stávající objekty najdou nové kulturní využití a kolem nich vzniknou obytné budovy a nová veřejná prostranství. V čem se ale plánovaná chytrá čtvrť liší od „obyčejné“ současné výstavby? A jaká jsou omezení a rizika při zavádění inovací v městském prostoru? To a mnohem více se dozvíte na přednášce v Knihovně Jiřího Mahena. Více o projektu naleznete na stránkách Co bude Brno?, popřípadě ateliéru A8000.

Naši partneři

priprav-brno vut-brno svaz-zakladani-a-udrzby-zelene nadace-partnerstvi sfzp