Hodina Země 2023 je tu!

  Každoroční mezinárodní akce Hodina Země se letos odehraje v sobotu 25. března. Má za cíl nevšedním způsobem upozornit na změnu klimatu a nabádá jednotlivce, obce i organizace k zhasnutí světel na dobu jedné hodiny od 20.30 do 21.30. Akci vymyslel Světový fond na ochranu přírody (WWF) a první ročník se konal v roce 2007 […]
Číst dále 23. března 2023, Aktuality

Aplikace FOODiverse pomáhá neplýtvat

Nová mobilní aplikace Foodiverse pomáhá neplýtvat potravinami. Obchodní řetězec Tesco spustil novou aplikaci, která nabízí neprodané přebytky ze všech svých obchodů každý den, a to pro všechny neziskové organizace, které spolupracují s potravinovou bankou.
Číst dále 23. března 2023, Aktuality

Zapojte se do soutěže „Přijď s nápadem, jak zlepšit ovzduší v Brně“

Pro žáky 2. stupně ZŠ a nižšího gymnázia byla ve spolupráci s MUNI vyhlášena soutěž v rámci projektu „Monitoring a opatření ke zlepšení kvality ovzduší na území města Brna“ realizovaného na Ekonomicko-správní fakultě Masarykovy univerzity. Cílem této soutěže je informovat žáky o problematice znečišťování ovzduší a zapojit je do tvorby možných řešení.
Číst dále 14. března 2023, Aktuality

Výstava Adaptace města na klimatické změny

Přijďte se již 7. března podívat na výstavu do Urban centra na Mečovou 5 v Brně. Nově zde bude umístěna výstava týkající se adaptace města Brna na klimatickou změnu. Město Brno se zavázalo do roku 2023 snížit výrazně své emise, ale jelikož to nedokáže samo, pomáhají mu v tom zodpovědní partneři města.
Číst dále 03. března 2023, Aktuality

15. ÚNOR – MEZINÁRODNÍ DEN ZELENÝCH STĚN A FASÁD

Mezinárodní den zelených stěn oslavuje a vyzdvihuje ekologické přínosy živých stěn, zelených stěn, vertikálních zahrad i zelených fasád. Toto datum připomíná výročí narození vynálezce živých stěn a vizionáře, zahradního architekta Stanleyho Harta Whitea před více než 130 lety, v roce 1891.
Číst dále 15. února 2023, Aktuality

Kousek sem, kousek tam

Zbyl vám kousek mrkve nebo několik již uvařených brambor? Většina lidí jídlo vyhodí do komunálního odpadu, přitom mohl daný kus jídla ještě jednou posloužit. Díky tomuto chování se v našich brněnských popelnicích objeví každý rok v průměru téměř 40 kg potravin na osobu. Nejen, že se jedná o nevyužitý potenciál, ale jde i o velmi […]
Číst dále 10. února 2023, Aktuality

Umění měnit Brno: VODA A KRAJINA

Umění měnit Brno, to je název výstavy, která shrnuje více než šest let činností Kanceláře architekta města Brna. Zúčastnit se můžete několika komentovaných prohlídek. Dne 16. února od 18:00 se v Domě umění města Brna bude konat jedna z nich, a to na téma Voda a krajina. Prohlídkou bude provázet vedoucí oddělení Městské infrastruktury Radim Vítek.
Číst dále 03. února 2023, Aktuality

Naši partneři

priprav-brno vut-brno svaz-zakladani-a-udrzby-zelene nadace-partnerstvi sfzp