Ukliďme Česko 2024

Pojďme udělat jarní úklid nejen u sebe doma, ale i ve svém okolí. Letošní hlavní jarní úklidový den připadá na sobotu 6. dubna, tak se zapojte i vy!
Číst dále 01. dubna 2024, Aktuality

Lesem nelesem, cestou necestou

Lesní ekosystém je spojen s lidským životem od jeho prvopočátku. Při vývoji nynějšího člověka moudrého neboli Homo sapiens bylo nutné opustit bezpečné koruny stromů a vydat se za potravou na zem. Během dob ledových poskytoval les vše potřebné pro přežití. Následný rychlý vývoj dovedností způsobil masivnější odlesňování a lidé začali les využívat jako zdroj materiálu pro […]
Číst dále 21. března 2024, Aktuality

Brno podporuje bikesharing

Již tradičně město Brno spustilo od 1. března svoji kampaň podporující cyklomobilitu! V období od března do listopadu si můžete zcela zdarma půjčit sdílené kolo, a to 2x denně až na 30 minut.
Číst dále 16. března 2024, Aktuality

Vyfoť moderní les

Chodíte rádi na procházky do lesa? Zajímáte se o inovace v lesích? Máte ve svém archivu několik úchvatných fotografií spojených s tímto tématem? Neváhejte se zapojit do fotografické soutěže!
Číst dále 26. února 2024, Aktuality

Papír do modré, plast do žluté

Recyklace jako jeden z procesů cirkulární ekonomiky tvoří základní kámen pro snížení množství odpadu, který společnost produkuje. Díky recyklaci není nutné dobývat další zdroje a ničit tím životní prostředí. Recyklace ho tak přímo nechrání, ale brání jeho dalšímu poškozování.
Číst dále 20. února 2024, Aktuality

Když se stěny zelenají

Věděli jste, že první systém pro zelenou stěnu vznikl již ve 30. letech 20. století? Zasloužil se o to profesor krajinářské architektury z Univerzity v Illinois Stanley Hart White.
Číst dále 15. února 2024, Aktuality

Naši partneři

priprav-brno vut-brno svaz-zakladani-a-udrzby-zelene nadace-partnerstvi sfzp