Swap oblečení

Udržitelné chování v oblastní módního průmyslu je docela náročné. Fast fashion móda na nás útočí ze všech stran. Reklamy v televizi, na internetu, ve výlohách…. Potřebujeme ale tolik oblečení stejné barvy, druhu, vzhledu? Máte doma pěkné kousky, které se vám už nelíbí, ale jsou jako nové? Přineste je 22. 9. 2023 mezi 15 a 18 […]
Číst dále 20. září 2023, Aktuality

Den za obnovu lesa

Přijďte v sobotu 23. září mezi 10. a 16. hodinou do Lesnického parku Podkomorské lesy a pomozte lesům zase trochu povyrůst. Akci Den za obnovu lesa již čtvrtým rokem pořádají po celé České republice Lesy České republiky.
Číst dále 18. září 2023, Aktuality

Podzimní kamínkobraní

Šestnáctého září je jeden speciální den, a víte jaký? Je mezinárodní den sbírání kamenů! A právě v tento den se spouští i naše soutěž „Podzimní kamínkobraní“.
Číst dále 16. září 2023, Aktuality

Týden evropské mobility

I v letošním roce pořádá Odbor dopravy Magistrátu města Brna DEN MOBILITY. Tentokrát vás celá událost čeká v parku u Pavilonu Anthropos již tuto sobotu 16. 9. 2023 v době od 10:00 do 18:00 hodin. Akce pro rodiny s dětmi zaměřená na městskou mobilitu a pravidla silničního provozu. Na děti, ale i dospělé, čekají soutěže o lákavé ceny. Připravený je také celodenní bohatý program.
Číst dále 15. září 2023, Aktuality

Týden bez odpadu

Mezinárodní příležitost, jak se během jednoho týdne inspirovat a vzdělávat v minimalizaci odpadu a v udržitelnějším životním stylu. Již sedmý ročník bude probíhat v týdnu od 11. do 17. září. Máte rádi výzvy? Můžete se zapojit do Zero waste výzvy a vyzkoušet si nevytvářet tolik odpadu, protože i malá změna má smysl!
Číst dále 11. září 2023, Aktuality

Přijít, nepřijít či oblečená, neoblečená?

Odpověď je určitě přijít! A jestli s oblečením nebo bez, to už necháme na Vás, protože holky z Ikony Vintage to za vás hravě vyřeší! Zveme vás na podzimní popup, který se uskuteční v sobotu 9. září v kavárně Trojka na Dominikánské ulici. Máte rádi nakupování a styl, ale zároveň se vám nelíbí chovat se […]
Číst dále 07. září 2023, Aktuality

Brno, věda, zábava

Brno je plné vědy, a co víc, s vědou i vědci rozhodně není nuda! Od pátku 8. září do neděle 10. září 2023 v areálu BVV, pavilon A1 – kdykoli od 9 do 18 hodin – se nechte vtáhnout do atraktivního světa vědy, techniky i historie.
Číst dále 06. září 2023, Aktuality

Envirofest za humny

Envirofest? Akce propojující festival hudby s environmentálními tématy. Ano, lze si zajít na fesťák a zároveň se dozvědět novinky z oblasti životního prostředí. Přednášky, workshopy, diskusní panely, to vše a mnohem více vás čeká od 8. do 10. září 2023 na hradě v Dolních Kounicích.
Číst dále 05. září 2023, Aktuality

Adapterra Awards

Soutěž Adapterra Awards hledá a oceňuje nejlepší příklady adaptací na změnu klimatu. Představí vám inspirativní projekty, které pomáhají přizpůsobit naše města, domy a krajinu klimatické změně.
Číst dále 01. září 2023, Aktuality

Naši partneři

priprav-brno vut-brno svaz-zakladani-a-udrzby-zelene nadace-partnerstvi sfzp