KLIMA SE MĚNÍ. ZMĚŇ SE I TY!

PROČ ŽIJEME VE SKLENÍKU? JAKÝ JE VLIV ČLOVĚKA NA KLIMATICKÝ SYSTÉM ZEMĚ? CO ŘÍKAJÍ SCÉNÁŘE VÝVOJE KLIMATU? JAKÉ MÁ A BUDE MÍT ZMĚNA KLIMATU DOPADY VE SVĚTĚ A V ČESKÉ
REPUBLICE? JAKÉ AKTIVITY PRO OCHRANU KLIMATU PROBÍHAJÍ VE SVĚTĚ? CO MŮŽEME UDĚLAT MY SAMI PRO OMEZENÍ DOPADŮ ZMĚN KLIMATU?


Odpovědi na tyto otázky naleznete v podobě obrazových výstupů na nové výstavě v Urban centru, kterou pro vás připravil Odbor životního prostředí MMB ve spolupráci s neziskovou organizací Ci2. Výstava představuje srozumitelnou a názornou formou základní fakta o dopadech globální změny klimatu, jejích souvislostech, příčinách a zejména možnostech, jak na tyto změny reagovat, zejména v podobě razantního snižování emisí skleníkových plynů.

Putovní výstava Klima se mění. Změň se i ty odstartovala v České republice v roce 2018 a od té doby navštívila již téměř dvě desítky měst a obcí.  V Brně ji můžete navštívit od 6.8. – 30.8. 2019.

Výstava bude zahájena 6. 8. v 9.00 besedou na téma klimatických změn, jejich dopadů na Brno a jak o těchto změnách komunikovat s veřejností. Téhož dne v 16.00 hodin proběhne zahajovací vernisáž, která výstavu otevře veřejnosti. Srdečně zveme k návštěvě.

Výstava se koná zde:
URBAN CENTRUM, Stará radnice, Mečová 5, Brno
otevřeno Po – Pá 10.00 -12.00, 13.00 – 18.00 hod, vstup volný

Naši partneři

priprav-brno vut-brno svaz-zakladani-a-udrzby-zelene nadace-partnerstvi sfzp