Přednáška „Ptáci a voda ve městě“ přiblíží důležitost vodních zdrojů pro přežití ptactva v městském prostředí

Tematický vzdělávací blok Přednášky o vodě v černovickém sadu bude pokračovat také během září a v první podzimní den se zaměří na vodu v městské krajině jako zásadní zdroj obživy pro ptactvo.

Voda je pro ptáky stejně jako pro další živočichy nepostradatelná. Různé druhy ptáků mají na vodu rozdílné nároky – některé ji přímo vyžadují ke svému životu a k rozmnožování, jiné jsou schopny vystačit si jen s málem. Pokud nabízí městské prostředí ptákům zdroje vody v podobě přirozených nebo umělých vodních prvků, můžeme v jeho okolí pozorovat vyšší počet jedinců a také větší druhovou pestrost. Ptáci ke svému životu ale potřebují kromě vody také dostatek potravy a prostor pro bezpečné hnízdění a výchovu mláďat.

O tom, jak můžeme ptákům ve městě pomáhat vylepšit jejich životní podmínky, se více dozvíte na setkání připravovaném na čtvrtek 23. září 2021 od 17 hod.  

Přednáškou provede pan Mgr. Libor Opluštil, který je členem České společnosti ornitologické, Českého svazu ochránců přírody, Skupiny pro ochranu a výzkum dravců a sov a dalších ornitologických iniciativ.

Projekt je realizován díky finanční podpoře statutárního města Brna v rámci programu Ekovýchova. Přednášky připravuje místní černovický spolek Turgeněvova ve spolupráci s odborníky na dané téma a probíhají jednou za měsíc vždy ve čtvrtek od 17 hod. s výjimkou měsíce srpna.

Těšíme se na Vás v černovickém sadu u sídliště Turgeněvova, v případě nepříznivého počasí ve sportovním areálu Garison na Kneslové 1a.

Pro bližší informace:

www.facebook.com/prednaskyvsadu

Kontakty:

Mgr. et Mgr. Martina Dobrovolná, 774155917

 

 

 

 

 

 

Naši partneři

priprav-brno vut-brno svaz-zakladani-a-udrzby-zelene nadace-partnerstvi sfzp