TISKOVÁ KONFERENCE K PROJEKTU „MONITORING A OPATŘENÍ KE ZLEPŠENÍ KVALITY OVZDUŠÍ NA ÚZEMÍ MĚSTA BRNA“

View Calendar
08/02/2022 Celý den

Dovolujeme si Vás pozvat na tiskovou konferenci, která se uskuteční v úterý 8. 2. 2022 v 10 hodin na parkovišti poblíž hlavního vstupu do budovy České televize Brno – Trnkova 2345/117, Brno-Líšeň.

Půjde o zahájení praktické části projektu „Monitoring a opatření ke zlepšení kvality ovzduší na území města Brna“, který vedou odborníci z Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity a projekt běží ve spolupráci s městem Brnem.

V březnu 2021 vydala Masarykova univerzita k projektu tuto tiskovou zprávu.

Tiskové konference se zúčastní Ing. Vilém Pařil. Ph.D., Ing. Dominika Tóthová, Ph.D. z Masarykovy univerzity, kteří představí hlavní cíle projektu, výzkum a dopady na obyvatele Brna; Mgr. Petr Hladík, náměstek primátorky města Brna, který se vyjádří k významu projektu pro město Brno; Bc. Radek Kronovet, referent Odboru životního prostředí MMB a Mgr. Jan Zvara, vedoucí Odboru dat, analýzy a evaluací MMB a zástupce imisního monitoringu, který vysvětlí jak probíhá měření a které látky jsou měřeny.

Budete si také moci prohlédnout měřící vůz, který bude přistaven právě na parkovišti. Měření, tedy praktická část projektu, začíná 8. 2. 2022 a prvním stanovištěm vozu je Brno-Líšeň.

Těšíme se na setkání.

Naši partneři

priprav-brno vut-brno svaz-zakladani-a-udrzby-zelene nadace-partnerstvi sfzp