Zahájení výstavy v URBAN CENTRU na téma „Jak připravujeme Brno na změnu klimatu?“

View Calendar
02/03/2022 10:00 - 24/03/2022 17:00

Od 2. – 24. března 2022 můžete navštívit výstavu v URBAN CENTRU BRNO na ulici Mečová 5, Stará radnice věnovanou tématu „Jak připravujeme Brno na změnu klimatu“. Přijďte se podívat na projekty, které městu Brnu pomáhají ve snižování emisí CO2 a nechte se inspirovat realizacemi brněnských firem v oblasti adaptací na změnu klimatu.

 

CO2 je jedním z hlavních důvodů, proč se naše Země neustále ohřívá. Nejspíš už jste sami zaznamenali změny klimatu, které se dotýkají i města Brna. Výstava vám přiblíží řadu zajímavých projektů, které přispívají ke snížení emisí CO2 na území města Brna. Jedná se jak o velké městské projekty, např. o rozvoj komunitní energetiky, plánovanou výstavbu třetího kotle nebo postupný přechod parovodů na horkovody, ale také o projekty brněnských firem a institucí v oblasti adaptačních i mitigačních opatření.
Chceme sdílet příklady dobré praxe partnerů města, kteří se zavázali ke snižování emisí a pomáhají tak k naplnění ambiciózního cíle města Brna. Jedním z posledních projektů je i „PODPOŘ SVŮJ STROM“, jehož výtěžek putuje na podporu Veřejné zeleně města Brna.

Více se dozvíte zde https://urbancentrum.brno.cz/

Naši partneři

priprav-brno vut-brno svaz-zakladani-a-udrzby-zelene nadace-partnerstvi sfzp